Добре дошли на официалния сайт на ОБЛАСТНА БОЛНИЦА – ГР. ЯМБОЛ

В Областната болница на гр. Ямбол се приемат, лекуват и  обгрижват пациенти с различни заболявания. В центъра на ежедневните ни дейности са човекът и неговите здравни нужди. При средногодишно разкрити 269 болнични легла осигуряваме медицински грижи за близо 14000 стационарно болни и 15000 амбулаторно болни (в  т.ч. през спешно отделение) годишно за 120000 население в областта. Като база за обучение съвместно с висшите училища осигуряваме практическо обучение на студенти и специализанти.

+35946682221
mbal.yambol@gmail.com
УЛ. „ПАНАЙОТ ХИТОВ“ 30

Проверка на резултати
Последвайте ни!

Честит 7 април – Световен ден на здравето!

Днес отбелязваме 7 април – Световния ден на здравето и професионалния празник на всички, посветили живота си на хуманната медицина.

Скъпи колеги – лекари, медицински сестри, акушерки, лаборанти, санитари,

Вие сте хората, които не просто изпълняват професия, а носят отговорност за най-ценното – човешкия живот. Всеки ден, всеки час, всяка минута вие сте до пациентите – с грижа, със знание, с търпение и сърце. Често плащате тази отдаденост с личното си време, със силите си, дори с пропуснати мигове със семействата си.

Малцина могат истински да си представят какво означава това. Малцина знаят цената на една безсънна нощ, на едно тежко дежурство, на трудните решения, които вземате ежедневно.

Именно затова днес е денят, в който с особена признателност казваме: БЛАГОДАРИМ ВИ!

Благодарим за вашата всеотдайност, за професионализма, за силата да продължавате напред въпреки трудностите. Благодарим за надеждата, която давате, и за човечността, която влагате във всяка грижа.

Бъдете здрави, вдъхновени и удовлетворени от най-истинската награда – благодарността и доверието на вашите пациенти.

Честит Световен ден на здравето!

С уважение:
д-р Панайот Диманов – изпълнителен директор на МБАЛ „Св. Пантелеймон“
д-р Валентин Вълчев – зам.-директор
Валентина Вълкова – главна медицинска сестра