Д-р Димитър Димитров е избран след конкурс за управител на МЦ „Дианамед 2001“
ОБЯВЛЕНИЕ
МБАЛ „Св. Пантелеймон – Ямбол“ АД обявява резултатите от проведено класиране по обявена и проведена, на основание разпоредбите на чл.31 и сл. от ППЗПП, в съответствие с приети с решение на Съвета на директорите на лечебното заведение, обективирано в Протокол № 29 / 10.10.2022г., в сила от 10.10.2022 г., Вътрешни правила за провеждане на избор на членове на органите за управление и контрол на дъщерните дружества на МБАЛ „Св. Пантелеймон – Ямбол“ АД и при спазване на изискванията на Търговския закон и чл.26, ал.1 от Устава на дружеството, както и в изпълнение на решение на Съвета на директорите на „МБАЛ „Св. Пантелеймон“ – Ямбол“ АД – гр. Ямбол, обективирано в протокол № 17 / 10.07.2025 г., конкурсна процедура с предмет: „Провеждане на конкурс за избор на управител на Медицински център „Дианамед 2001“ ЕООД – гр. Ямбол“, както следва:
I-во място
д-р Димитър Асенов Димитров
Д-Р РАДОСТИНА КАЛЧЕВА
Председател на Комисията за избор на управител на МЦ „Дианамед 2001“ ЕООД,
сформирана със Заповед № 177 / 10.07.2025 г.
Д-р Димитър Димитров е роден през 1964 г. в Ямбол. Завършва медицина през 1990 г. във Висшия медицински институт (ВМИ) – Стара Загора (сега Тракийски университет). От 1990 до 1992 г. специализира в гастроентерологичното отделение в ямболската болница при д-р Венцеслав Пастърмаджиев. Професионалният му път отново го отвежда в Университетската болница в Стара Загора. Там работи от 1992 г. до 2008 г. и преподава на студенти вътрешни болести – първоначално като асистент, а впоследствие и главен асистент. От 2008 г. до 2014 г. работи в областната болница в „града на липите“, където е началник на Отделението по гастроентерология. В момента той е началник на Второ вътрешно отделение в МБАЛ „Св. Пантелеймон“ – Ямбол.